Новости

Суд зобов’язав НАБУ відкрити провадження щодо Мирослави Смірнової

Суд зобов’язав НАБУ відкрити провадження щодо  Мирослави Смірнової


Суд зобов’язав Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) відкрити кримінальне провадження щодо діяльності голови Києво-Святошинської районної державної адміністрації Мирослави Смірнової.

Справу порушили за ч. 3, ст. 368 ККУ (“Одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище”), статтею ч. 3 статті 27 (“Організація співучасників”) та ч. 1 статті 364 ККУ (“Зловживання владою або службовим становищем”).

Дана інформація підтверджується ухвалою суду від 12.05.2017. 

Підставою для порушення кримінального провадження стала видача відділом містобудування та архітектури Києво-Святошинської районної адміністрації містобудівних умов та обмежень для ділянок по Великій Кільцевій, 9 та вулиці Садовій 51,  в селі Петропавлівська Борщагівка, де будуються  об’єкти ЖК “Ехо парк” та “Празький квартал-2” компанії Building Development Holding.

Адвокат Марія Мельник розповідає, що саме Мирослава Смірнова погоджувала містобудівні умови забудовнику з порушенням чинного законодавства. 

“Смірнова як голова Києво-Святошинської РДА погоджувала містобудівні умови забудовнику, який будує незаконно на даний час у селі Петропавлівська Борщагівка. Вони отримали містобудівні умови в особі Кукси. Вона не мала права видавати їм такі містобудівні умови, оскільки, це територія села, а не міста – вона видала такі умови, що суперечать чинному законодавству, тому що в такому вигляді містобудівні умови можливі тільки при забудові міста, а вона погодила такі самі умови для території села… Забудовник не має права будувати там багатоповерхівки – максимум, що вони мали там будувати – це п’ятиповерхівки. На даний час там 12 поверхів та інша територія забудовується “Празький квартал-2”, – розповідає адвокат.

Юрист наголошує, що містобудівні умови видані на ділянку, підстави надання якої ще потрібно перевірити.

“Там треба спочатку починати з того, на яких підставах виділялася земельна ділянка головою Кодебським, потім – на яких підставах вона надавала документи дозвільного характеру на забудову”, – підкреслює адвокат.

Марія Мельник додає, що написала до Мирослави Смірнової три адвокатські запити, на які не отримала відповіді.

“Вона (Смірнова) перевищує свої владні повноваження. Я зверталась до неї – на даний час вже три адвокатські запити, з яких вона на жодний не відповіла, хоча Кримінальний кодекс передбачає кримінальну відповідальність за перешкоджання захиснику в зборі інформації… На мої адвокатські запити, попри те, що я в кожному адвокатському запиті роз’ясняла норми та відповідальність – вона на даний час не відповіла”, – додає адвокат Марія Мельник.

Активіст із Софіївської Борщагівки Олександр Рубанов також переконує, що містобудівні умови та обмеження видані забудовнику з порушенням норм.

«Містобудівні умови та обмеження, які видав відділ містобудування та архітектури районної адміністрації, видані з порушенням усіх можливих норм», — коментує ситуацію активіст з Софіївської Борщагівки Олександр Рубанов.

Після проведеної перевірки районного відділу архітектури Департаментом архітектурно-будівельної інспекції в Київській області,  6 містобудівних умов виданих на ділянку, де будується “Празький квартал-2” були скасовані,  і  одні зупинені. А також відділу було видано припис на усунення порушень.

Підставою для скасування містобудівних умов стало те, що вони видані на частини об’єкту, а не на комплекс багатоквартирних житлових будинків з лінійними об’єктами інженерно-траспортної інфраструктури в цілому.

«За кожними МБУО забудовник подає на реєстрацію окрему декларацію про початок будівельних робіт, в такий спосіб занижуючи категорію складності об’єкту будівництва і уникаючи проведення обов’язкової експертизи проекту та сплати багатомільйонних штрафів, що передбачені Законом України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності». Державна архітектурно-будівельна інспекція України реєструє такі декларації про початок будівельних робіт з вказаними в них різними номерами МБУО для однієї земельної ділянки з одним кадастровим номером. Таким чином, на мою думку, свідомо порушуючи вимоги законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил»,  — додає Олександр Рубанов.

“Громада Київщини” намагалася отримати коментар Мирослави Смірнової, звернувшись до прес-служби РДА, проте там відповіли, що Смірнова хворіє і найближчим часом прокоментувати не може. У прес-службі запевнили, що нічого не знають про провадження, оскільки не отримували ніяких повідомлень від НАБУ. Коли чиновниця виявить бажання прокоментувати ситуацію, її позиція буде висвітлена “Громадою Київщини”.

Нагадаємо, у ЖК “Ехо парк”всі дозвільні документи на будівництво скасовані в судах. ДАБІ винесла припис на знесення ЖК “Празький квартал-2”.

Через побиття активістів у регіоні й незадовільний стан розслідування резонансних справ активісти вимагають відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

У новині використано фото Мирослави Смірнової з сайту Києво-Святошинської РДА.

 

Tagged with: , , , , , , , ,

Нет комментариев

Добавить комментарий